Vas
27
2020

Informacija dėl Koronaviruso

Jeigu 2 savaičių bėgyje lankėtės Kinijoje, Šiaurės Italijoje ar kitose šalyse, kuriose nustatytas Koronavirusas ir grįžę pajutote simptomus, panašius į gripo, nevykite į gydymo įstaigą, o skambinkite dėl pagalbos suteikimo bendruoju pagalbos centro tel. 112, visą parą.

Kilus klausimų dėl naujojo koronaviruso galima skambinti visą parą šiais telefono numeriais į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą:

+370 618 79984, +370 616 94562, +370 62077547
Tik izoliacija efektyviai apsaugo nuo koronaviruso plitimo

 

Atsižvelgdama į tarptautinių ekspertų išvadas, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir NVSC rekomenduoja žmonėms, kurie neseniai grįžo iš Kinijos ar Šiaurės Italijos (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionų), 14 dienų nuo paskutinės buvimo minėtose šalyse dienos likti namuose ir stebėti savo sveikatą. Tuo laikotarpiu darbdavių, kurių įmonėse dirba ar siekia įsidarbinti žmonės, neseniai lankęsi Kinijoje ar Šiaurės Italijoje, prašoma suteikti galimybes jiems dirbti namuose nuotoliniu būdu.
Jei to nepavyksta padaryti, tuomet asmenys gali kreiptis į NVSC, kuris organizuos nedarbingumo išdavimą.
Norint pateikti informaciją apie save, reikia kreiptis į NVSC šiais būdais: tel. nr. 8 5 2124098 el. paštu info@nvsc.lt arba užpuildant formą, kurią rasite http://nvsc.lrv.lt/