Vas
20
2014

Būsimieji teveliai,

Mažylio laukimas – tarsi ilga pasikeitimų, begalės klausimų ir stebuklų kelionė. Daugiau žinosite, mažiau nerimausite. Kas vyksta su jumis ir kūdikėliu nuo pastojimo iki paskutiniosios nėštumo dienos? Ko galite tikėtis, dėl ko verta nerimauti ir kas yra visiškai natūrali jūsų būsena?

 

Paskaitos skirtos besilaukiančioms šeimoms.

1. „Nėštumas. Šeimos ir vaisiaus poreikiai“.

Kalbėsime, kas yra žmogus ir kokie yra baziniai  vaisiaus  bei jo mamos poreikiai. Aptarsime, kokie fiziologiniai pokyčiai vyksta besilaukiančios mamos organizme ir kaip geriausia mamytei prie jų prisitaikyti. Išsiaiškinsime, kas yra fiziologinis nėštumas ir gimdymas. Aptarsime svajonių nėštumą bei jo raidą ir organizmo funkcijų pokyčius. Padėsime vyrams įsijausti ir suprasti moters nėštumą.

 

2. Gimdymo biomechanizmas

Kalbėsime, koks yra gimdymo biomechanizmas, t. y. kaip vyksta gimdymas, kas lemia jo pradžią, kas yra sąrėmiai, stangos ir užgimimas. Aptarsime, kokią įtaką gimdymo eigai turi psichologinės mamos ir jos artimųjų būklės. Mokysimės skaičiuoti sąrėmius, sužinosime, kaip tėtis ar kitas šalia esantis artimas žmogus gali padėti gimdymo metu ir kokios yra skausmo malšinimo priemonės. Kalbėsime, kaip išsirinkti gimdymo vietą – ligoninę – ir kodėl mamos renkasi personalą, su kuriuo norėtų gimdyti. Sužinosime, kokios gimdymo namuose yra taikomos rutininės procedūros gimdant ir po jo mamai bei naujagimiui. Sužinosite, kas yra naujagimiui palanki ligoninė ir ko joje tikėtis. Akušerė atsakys į visus jums rūpimus klausimus.

 

3.Naujagimio priežiūra ligoninėje ir sugrįžus namo.

Kalbėsime, kaip rūpintis naujagimiu pirmomis dienomis gimdymo namuose bei sugrįžus namo. Aptarsime aktualius žindymo klausimus ir pereinamasias naujagimių būkles. Mokysimes paimti, rengti, vystyti, prausti, maudyti, karpyti nagučius ir kitus paprasčiausius, bet dažnai daug klausimų keliančius dalykus. Ruošime būsimus tėčius pasitikti mamą ir naujagimį pirmą kartą sugrįžus namo. Aptarsime alternatyvas, mamų patirtį ir dažniausiai pasitaikančius vaiko priežiūros sunkumus. Taip pat diskutuosime apie (eko)logišką aplinką namuose, apie tai, ką ekologiškumas, natūralumas reiškia kasdienybėje.

 

Kainą ir smulkesnę informaciją sužinosite paskambinę telefonu (85)2409562, mob.tel. (8604)14329.