Vas
27
2020

Atmintinė dėl Koronaviruso

Atmintinė kiekvienam gyventojui

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pateikė rekomendacijas, į kurias dėmesį turėtų atkreipti kiekvienas Lietuvos gyventojas. Kreiptis į šeimos gydytoją, jeigu: nesilankėte Kinijoje ir / ar Šiaurės Italijoje, neturėjote sąlyčio su šiemet iš Kinijos ir / ar Šiaurės Italijos grįžusiais / atvykusiais žmonėmis. Jums pasireiškė peršalimo simptomai: pakilo temperatūra, kosite, čiaudite, skauda gerklę.

Skambinti 112, jei 14 dienų laikotarpiu keliavote Kinijoje ir / ar Šiaurės Italijoje, bendravote su žmogumi, kuriam buvo patvirtinta arba įtarta koronaviruso infekcija, dirbote aplinkoje, kurioje buvo gydomi koronavirusu užsikrėtę asmenys, jaučiate ūmios kvėpavimo takų infekcijos požymius: karščiavimas, kosulys, gerklės skausmas, apsunkintas kvėpavimas.

Koronavirusas: ką daryti?

„Neseniai iš Kinijos ar Šiaurės Italijos (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionų) sugrįžę asmenys
14 dienų nuo paskutinės buvimo šiose šalyse dienos turėtų likti namuose ir stebėti savo sveikatą.
Pajutę į gripą panašius simptomus tokie žmonės nedelsiant turėtų skambinti bendruoju pagalbos tarnybų telefonu 112 pateikti susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų rekomendacijas.
Tai reiškia, kad tokie pacientai jokiu būdu neturėtų savarankiškai vykti į gydymo įstaigas, juos į atitinkamas ligonines nugabens greitoji medicinos pagalba, kur medikai atliks visus reikiamus veiksmus, įskaitant ir visus reikalingus tyrimus.

 

instrukcija-kaip-tinkamai-plauti-rankas

instrukcija-kaip-tinkamai-plauti-rankas