Gydymo įstaigoje atliekamos prevencinės programos

Rekomenduojamas prevencinių programų grafikas

Prevencinės programos Nuo kelių metų atliekama Kiek kartų per metus
Gimdos kaklelio vėžio prevencijos programa Nuo 25 – 60 1 k. per 3 metus
Krūties vėžio prevencijos programa Nuo 50 – 69 (imtinai) 1 k. per 2 metus
Širdies kraujagyslių ligų prevencijos programa Nuo 40 – 55 vyrams
Nuo 50 – 65 moterims
1 k. per metus
Vyrams priešinės liaukos vėžio prevencijos programa Nuo 50 – 75
Nuo 45 jei yra rizikos faktoriai
1 k. per 2 metus
Storosios žarnos vėžio ankstyvoji diagnostika Nuo 50 – 69 (imtinai)

 

Krūties vežio profilaktinio patikrinimo programa:

Mūsų gydymo įstaigoje vykdoma atrankinė mamografinės patikros programa krūties vėžiui išaiškinti. Pagal šią programą 50–69 metų amžiaus moterys gali NEMOKAMAI pasitikrinti dėl krūties vėžio ar ikivėžinių pakitimų. Dėl mamografinio tyrimo prašome kreiptis į savo šeimos gydytoją.

 

Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa:

Storosios žarnos vėžys išsivysčiusiose šalyse yra viena iš dažniausiai pasitaikančių onkologinių ligų ir antroji pagal dažnumą Europoje mirties dėl vėžio priežastis. Lietuvoje kasmet daugėja naujų šios ligos atvejų. Diagnozuotas esant ankstyvąjai stadijai, storosios žarnos vėžio gydymas dažnai būna efektyvus. Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programos tikslas – kuo anksčiau nustatyti ligą bei sumažinti mirtingumą dėl jos. Remiantis medicinos mokslo ir praktikos pagrįstais rezultatais, daugelio šalių patirtimi ir ekonominio efektyvumo kriterijais pagal šią programą kas 2 metai tikrinami 50–74 metų amžiaus asmenys.

Dėl programos kreipkitės į savo šeimos gydytoją. Jis išsamiai paaiškins apie nesudėtingo tyrimo atlikimą, pasirašytinai įteiks tyrimui atlikti imunocheminį testą, pagal kurio rezultatus bus sprendžiama dėl tolesnių tyrimų.

Jei gaunamas neigiamas testo atsakymas, pacientas yra sveikas ir pakartotinai turi pasitikrinti po dvejų metų, jei atsakymas teigiamas, šeimos gydytojas išduos siuntimą pas gydytoją specialistą sudėtingesniam tyrimui – kolonoskopijai – atlikti. Prireikus kolonoskopijos metu gali būti atliekama ir biopsija.

Visos pagal programą teikiamos paslaugos yra nemokamos.

 

Priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa:

Priešinės liaukos vėžys – dažniausia Lietuvos vyrų onkologinė liga. Specialistų teigimu, profilaktiniai tikrinimai būtini, nes pacientas ilgai nejaučia jokių prostatos vėžio simptomų.

Programoje gali dalyvauti vyrai nuo 50 iki 75 metų ir vyrai nuo 45 metų, kurių tėvai ar broliai yra sirgę priešinės liaukos vėžiu.

 

Asmenų, priskirtinų širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei, atrankos ir prevencijos priemonių programa:

Gyventojų patikros tikslas – sumažinti sergamumą širdies ir kraujagyslių ligomis, atrinkti sergančiuosius ateroskleroze ar cukriniu diabetu, kurie dar nejaučia sveikatos sutrikimų, siekiant užkirsti kelią šių ligų raidai. Programos priemonės taikomos vieną kartą per metus 40–55 metų vyrams bei 50–65 metų moterims.

 

Gimdos kaklelio piktybninių navikų prevencinių priemonių programa:

Patikra  skirta 25–60 metų amžiaus moterų gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencijai. Programos priemonės taikomos vieną kartą per trejus metus.